Skontaktuj się z nami: 503 019 186

Na co zwrócić uwagę, zaciągając kredyt na auto?


Luty 9, 2022

Posiadanie własnego samochodu jest wielkim marzeniem sporej grupy osób, jednak niestety nie każdego na nie stać. Ze względu na najnowsze technologie i wysoką jakość zarówno nowe samochody, jak i nowsze roczniki używanych pojazdów potrafią kosztować małą fortunę, natomiast samochody kupowane za niskie kwoty często nadają się tylko do krótkich podjazdów, a i tak za parę lat trzeba będzie je zezłomować. Dla osób które nie mają środków na wymarzone auto banki stworzyły specjalną ofertę kredytową, dzięki którym każdy może sfinansować swoje marzenie.

Co powinniśmy wiedzieć, chcąc wziąć kredyt na samochód?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na samochód, powinniśmy bardzo dokładnie przyjrzeć się ofercie. To, co na początku wydaje się świetnym interesem, po wczytaniu się w ofertę może okazać się całkowicie nieopłacalne. Obecnie istnieje mnóstwo różnego rodzaju ofert kredytowych, co daje nam bardzo duże możliwości. Aby znaleźć najlepszą opcję kredytu na auto, warto skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się kredytami na samochód i leasingami. Dzięki jej doświadczeniu znajdziemy ofertę skrojoną na nas i nasze potrzeby, a cały proces wnioskowania i uzyskiwania kredytu przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Na wysokość otrzymanego kredytu oraz jego warunki istotny wpływ mają nasze dochody. Warto pamiętać, że całkowity koszt kredytu to coś więcej niż suma którą otrzymaliśmy, ale również odsetki, opłaty, prowizje, marże, podatki i koszty usług dodatkowych. Dużym ułatwieniem dla osób zainteresowanych kredytem jest RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest ona wyrażonym w procentach całkowitym kosztem zobowiązań w stosunku rocznym, pozwala na porównanie ofert z różnych banków.

Aby otrzymać kredyt, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów. Mowa tu o dowodzie tożsamości, prawie jazdy, a także zaświadczenie odnośnie wysokości i źródeł dochodów. W przypadku drogich samochodów często wymagany jest dodatkowy dokument poświadczający tożsamość. W przypadku zaciągania kredytu celowego, konieczne jest zabezpieczenie przed niewypłacalnością. Najczęściej przyjmuje ono formę zastawu rejestrowego, przewłaszczenia, depozytu karty pojazdu bądź cesji praw z policy autocasco. Cały proces kredytowania samochodu jest dosyć długi i skomplikowany. Wsparcie ze strony specjalistów znacznie ułatwia załatwianie wszelkich formalności, a także zrozumienie wszystkich bankowych dokumentów, które dla osoby nie siedzącej na co dzień w finansach mogą być nieco niezrozumiałe.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ