Skontaktuj się z nami: 503 019 186

Jak niskim kosztem sfinansować samochód firmowy?


Marzec 10, 2022

Zakup nowego samochodu jest naprawdę dużym wydatkiem. Osoby dopiero co zaczynające prowadzenie swojej działalności bądź posiadające firmę od jakiegoś czasu doskonale wiedzą, że własne przedsiębiorstwo wiąże się nie tylko z zarobkiem, ale i ogromnymi wydatkami i opłatami. Z tego tytułu mało która firma może pozwolić sobie na zakup pojazdów firmowych za gotówkę. Obecnie wprowadzone rozwiązania pozwalają na wybór konkretnego pojazdu bez konieczności ponoszenia jednorazowego kosztu. Jak to jest możliwe? Odpowiedź jest bardzo prosta – leasing.

Leasing samochodu firmowego jako sposób na obniżenie kosztów

Leasing samochodu jest najtańszym sposobem finansowania pojazdów służbowych. Przez przez wiele osób porównywany jest do długoterminowego wynajmu. Leasingobiorca nie jest właścicielem pojazdu do momentu spłaty ostatniej raty i całkowitym wykupie. Może on użytkować samochód przez cały czas trwania umowy, jednak zobowiązany jest do opłacania uzgodnionej kwoty. Dzięki leasingowi właściciele firm mają naprawdę długi czas na przemyślenie decyzji, dotyczącą tego, czy chcą dane auto zachować.

Na leasing pojazdu firmowego decyduje się praktycznie większość przedsiębiorstw. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie można rozbudować swoją flotę, bez konieczności wydawania horrendalnych sum. Niektóre z firm oferujące leasing na samochód posiada naprawdę korzystną ofertę, dotyczącą nie tylko dodatkowych rabatów, ale i bardzo przyjaznych warunkach określających zasady użytkowania pojazdu. Duże znaczenie ma także fakt, że finansowanie może dotyczyć nie tylko nowych, ale także używanych samochodów.

Ogromną zaletą tego rodzaju finansowania jest również fakt, że w momencie, kiedy umowa ulegnie wygaśnięciu, mamy możliwość przejęcia samochodu na własność za naprawdę niską cenę, bądź zwrócić go firmie leasingowej. Większość ofert leasingu jest elastycznych, dzięki czemu możemy dopasować ją do swoich preferencji i potrzeb. Wybór takiego sposobu finansowania pojazdów firmowych pozwala na ochronę budżetu przedsiębiorstwa przed nadmiernym nadwyrężeniem. Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku i ciągle wprowadzane zmiany, podjęcie decyzji o sfinansowaniu samochodów firmowych poprzez leasing jest najkorzystniejszą i najpewniejszą opcją dla właścicieli zarówno małych, jak i większych firm.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ